Оқу қызметінің тақырыбы: Күздік киімдер

Султанова Улжалғас Эсентаевна

 

Ашық ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы

    

Білім беру салалары: «Коммуникация»

Бөлімі:  Көркем әдебиет

Мақсаты: Балалардың киімдер туралы түсініктерін кеңейту.Жыл мезгілдеріне сай киім түрлерімен таныстыру.Ертегіні сахналай білу дағдыларын қалыптастыру. Берілген рөлді қызығушылықпен шынайы ойнауға үйрету.Тілдерін дамытып,сөздік қорларын молйту.Ұйымшылдыққа, достыққа тәрбиелеу.

Тәрбиелік: Ұйымшылдыққа, достыққа тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: теледидардан киім түрлерін көрсету, ертегі кейіпкерлерінің киімдері.

 

Әрекеттің кезеңдері      Тәрбиешінің әрекеті Балалардың әрекеті
 

Мотивациялы ынталандыру кезең

 

 

 

         Кіріспе бөлім

Ұйымдастыру кезеңі:

Амандасу рәсімі

Үш тілде, үш дауыста амандасу.

—         Сұрақ-жауап

Теледидардан  жыл мезгілдеріне сай киімдер түрлерін көрсетіп, әңгімелесу.

 

 

Балалар үш тілде,үш дауыста амандасады.

Балалар киімдер туралы сұрақтарқа толық жауап береді.

  

 

 

 

Ұйымдастыру- ізденгіш кезең:

 

 

 

 

 

 

 

 

        Негізгі бөлім:

Таңқалдыру сәті:

Қонаққа Әже келеді,

балалармен амандасады. Балаларға киімдер әкелгенін айтады.

Киімдерді алып шығып көрсетеді.

Енді балалар жүріңдер  киім киген балалардың орындауында Ертегі көруге театрға барайық.

(көрермен баларды орындыққа отырғызу)

Балаларға театрда отыру тәртібімен таныстыру, ертегіні мұқият тыңдауға кеңес беру.

 

Үйшік ертегісі.

Балаларға үйшік туралы мәлімет беріп, түсінік  қалыптастыру.

Ерте ерте ертеде бір тышқан жүгіріп келе жатып әдемі үйді көріпті.

Ешкім үндемейді,менің үйім болсыншы деп үйге кіріп кетеді.

Секіріп бақа келеді.

Бақа мен тышқан үйге кіріп кетеді.

Секеңдеп қоян келеді.

Үшеуі үйге кіріп кетеді.

 

 

 

Бір кезде қу түлкі өтіп бара жатып үйшікті көреді.

Үйшікке түлкіде кіріп бәрі дос болыпты.

Бір кезде үйшіктің жанынан қасқыр келеді.

Үйшікке қасқырда кіріп бәрі дос болыпты.

Бір кезде үйшікке аю келеді

Барлығы дос болыпты.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Балалар әркім өзіне берілген рөлді қызығушылықпен ойнайды.

 

 

Ертегіні ойнаған  кейіпкерлердің киімінің түстерін сұрау.

 

 

 

 

Балалар әжемен көңілді амандасады.

Әженің киімдеріне қызығып қарайды.

 

Балалар ертегі кейіпкерлер киімдерін киеді.

Басқа балалар көрермен болып отырады.(театрға барып ертегі тамашалайды)

Театрда отыру ережелерімен танысады.

 

 

 

Балалар үйшік туралы мәлімет алады.

 

 

 

Тышқан:неткен әдемі үй!Бұл үйде кім тұрады?

 

Бақа:Неткен әдемі үй,бұл үйде кім тұрады?

Тышқан: мен тышқанмын.

кел дос болайық!

Қоян: неткен әдемі үй,бұл үйде кім тұрады?

Бақа:мен бақамын.

Тышқан:мен тышқанмын

Ке дос болайық!

Түлкі: неткен әдемі үй,бұл үйде кім тұрады?

Бақа:мен бақамын.

Қоян:мен секеңдеген қоянмын.

Тышқан:мен тышқанмын

Ке дос болайық!

Түлкі: мен қу түлкімін.

Қасқыр: неткен әдемі үй,бұл үйде кім тұрады? Тышқан:мен тышқанмын

Бақа:мен бақамын.

Қоян:мен секеңдеген қоянмын.

Кел дос болайық!

Түлкі: мен қу түлкімін.

Аю: неткен әдемі үй,бұл үйде кім тұрады?

Тышқан:мен тышқанмын

Бақа:мен бақамын.

Қоян:мен секеңдеген қоянмын.

Кел дос болайық!

Аю: мен қорбаңдаған аюмын.

Балалар ертегі кейіпкерлерінің киім түстерін атайды.

 

 

 

Рефлекциялы -түзету кезең

Қорытынды бөлім:

Ертегі ойнаған балаларға қол соғып қошемет білдіру

Ертегі  ойнап болған соң барлық балаларды  бой сергітуге шақыру

 

Ойын: «Аңдардың жүрісі» Мақсаты:балаларды бой сергітуге шақыру,достыққа тәрбиелеу.

 

 

 

 

Оларға  ризашылықтарын білдіріп,қол шапалақтап қошеметтейді.

Ойынды қызығушылықпен,белсене ойнап оқу қызметті көңілді қорытындылайды.

 

Күтлетін нәтиже:

Білу керек: Жыл мезгіліне сай киімдер жайында.

Болу керек:Киімдер жайлы түсініктері

Істей білу керек;Ертегі кейіпкерлерінің рөлдерін ойнай

ПОДЕЛИТЬСЯ

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.